HIZLI ERİŞİM

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un 25-31 Mart Kütüphaneler Haftası Mesajı


Kütüphaneler, tarih boyunca üretilmiş olan bilgi ve değerleri gelecek kuşaklara aktaran eğitim, bilim, kültür ve sanat faaliyetlerinin bilgi ihtiyacını karşılayan kuruluşlardır.

Üniversite kütüphaneleri, araştırmacı ve okuyucuların istekleri konusunda duyarlılık göstermekte ve bu konuda sorumluluk hissetmektedir. Üniversiteler bilgiyi kullanmanın ötesinde bilgi üretmek gibi önemli bir misyona sahiptir. Amacımız kütüphanemizde kendi ürettiğimiz bilgilere daha çok yer vermektir.

Kütüphaneler günümüzde ulusal ve uluslararası ağlar aracılığı ile bilgi, belge ve yayına anında ulaşılabilen, dolayısı ile kullanıcılarına kütüphane binası ile sınırlı kalmadan her ortamda bilgi sağlar hale gelmiştir. Kütüphaneler aracılığı ile ulaşılabilen bilgileri daha fazla kullanan, elektronik bilgilere ulaşmayı bilen, bilginin, bilimin ve teknolojinin temel kaynağı olduğunun bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek hedefindeyiz.

Bu güzel duygu ve düşüncelerle Kütüphaneler Haftası’nı kutluyorum. Kitapların, kütüphane raflarında tozlanmadığı, onları okuyup anlayacak ve gelecek nesillere aktaracak bilinçli nesillerin yetiştiği günler dilerim.


Eklenme Tarihi: 25 Mart 2019