HIZLI ERİŞİM

2018-2019  Eğitim Öğretim Yılı Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (Afyon Sağlık Yüksekokulu) ve Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yatay Geçiş Başvuruları (Başarıya Göre)


2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için Ünivesitemize yatay geçiş yolu ile başvurular online olarak www.onbasvuru.aku.edu.tr üzerinden, “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yatay Geçiş Yönergesi” hükümlerine göre yapılacaktır.

18.05.2018 tarihli Resmî Gazetede Yayınlanan 7141 sayılı kanun ile Tıp Fakültesi, Afyon Sağlık Yüksekokulu, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Diş Hekimliği Fakültesi (Bu bölüme yatay geçiş yoktur) Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlanmıştır.

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik için tıklayınız

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yatay Geçiş Yönergesi için tıklayınız

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş başvuru ve değerlendirme takvimi ve kontenjanlar aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Başvuru ve değerlendirme Takvimi

Kurum içi Lisans programları kontenjanı,

Kurumlar arası Önlisans programları kontenjanı,

Kurumlar arası Lisans programları kontenjanı

 

ÖNEMLİ – Online başvurusunu tamamlayan öğrenciler “Gerekli Belgeler”i Fakültelerde Dekanlık öğrenci işleri, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarda Müdürlük öğrenci işlerine elden ya da posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir.

*** Online başvuru yapmadan, elden ya da posta yolu ile müracaat edenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

*** 30.07.2018 tarihinden sonra ulaşan postalar dikkate alınmayacaktır.

*** Merkezi Yerleştirme Puanına (Ek Madde-1) göre yatay geçiş başvuruları Ağustos 2018 ayı içerisinde web adresinden duyurulacaktır

Gerekli Belgeler;

Belgeler Kurumlararası Kurumiçi
Not Durum Belgesi (Onaylı Transkript), X X
Ders İçerikleri (Onaylı) X X
Disiplin Cezası alıp almadığına dair belge (Onaylı), X X
ÖSYS Sonuç Belgesi (internet çıktısı) X X
Online Başvuru Belgesi (İnternet çıktısı) X X

 

Teslim edilen belgeler, öğrenci işleri tarafından eksikliği ve sistem üzerinden girilen bilgilerin doğrulukları kontrol edildikten sonra başvuru onayı verilecektir. Onay verilen başvurular değerlendirmeye tabi tutulacaktır. (“Başvuru Onay”ı verilmeyen müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.)

Başvurusu reddedilen öğrenciler ret nedenlerine ilişkin sorunu gidermeleri durumunda takvim içerisinde kalmak koşulu ile yeniden başvuru yapabileceklerdir.

Başvurusunu tamamlayan öğrencilerimiz Başvuru Onay durumlarını sistem üzerinden takip edebilecekleri gibi kayıt esnasında siteme girmiş oldukları e-posta adreslerine de gerekli bildirimler gönderilecektir.

**** Yurtdışı kontenjanı olan bölüm/programlara başvuru yapmak isteyenler, başvurularını dilekçe ve gerekli belgeler ile Dekanlık/Müdürlük öğrenci işlerine elden ya da posta yolu ile teslim edeceklerdir. (Yurtdışı başvurularda online başvuru şartı aranmayacaktır.)

**** Yurtdışı kontenjanı olan bölüm/programlara başvuru yapmak isteyenlerin, başvuruları Yükseköğretim kurulu Başkanlığının belirlediği ilkelere ve Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans Ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre değerlendirilecektir.

**** Başvuru sisteminde yer alan “Mezun ve Sınıf Bilgisi” alanına öğrenciler başvuru yapacağı sınıf bilgisini girecekler. (Örneğin 2. sınıfı tamamlamış olan bir öğrenci bu alan 3 bilgisini girecektir.)

**** Online Başvuru belgesi (İnternet Çıktısı), Başvuru dilekçesi mahiyetinde olup ayrıca dilekçe verilmeyecektir.

 

Tıp Fakültesi İletişim

0 272 246 33 01 Öğr. İşl. Dahili 5222-5224-5225

Afyon Sağlık Yüksekokulu İletişim

0 272 246 28 34 Öğr. İşl. Dahili 5907

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İletişim

0 272 2137668 – 2137660 Öğr. İşl. Dahili 5440 – 5460

 


Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2018
Skip to content