HIZLI ERİŞİM

2019’da En Fazla Etkinliğe İmza Atan Öğrenci Toplulukları Ödüllendirildi


AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar ve Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz, 2020 Öğrenci Kulüp ve Toplulukları İstişare Toplantısında kulüp ve topluluk başkanları ile bir araya geldi. Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminden Öğr. Gör. Ceyda Hancıoğlu Karaman ile Öğr. Gör. İbrahim Şamil Köroğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda, 2019 yılında 18 etkinlik ile en fazla faaliyete imza atan AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği, 11 etkinlik gerçekleştiren AFSÜ Paramedik Topluluğu ve 10 etkinlik yapan AFSÜ FTR Topluluğu başkanlarına ödül verildi.

AFSÜ Tıp Fakültesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda kulüp ve toplulukların geçen yıl düzenlediği ve bu yıl için planladığı etkinliklere ilişkin konular ve diğer gündem maddeleri ele alındı. Toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar, AFSÜ yönetimi olarak bütün öğrenci topluluklarının faaliyetlerini titizlikle takip ettiklerini söyledi. Organizasyon yapısını geliştirme süreci devam eden tematik bir üniversite olan AFSÜ’de öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif gelişimi için kulüp ve toplulukların aktif olarak çalışmasını önemsediklerini belirten Prof. Dr. Dündar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da etkinliklere gerekli desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti.

SKS Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz toplantıda yaptığı sunumda, AFSÜ öğrenci kulüp ve topluluklarının 2019 yılında yaptığı faaliyetlere ilişkin detayları katılımcılarla paylaştı. Öğrenci kulüp ve topluluklarının eldeki imkânları en verimli şekilde kullanarak her seferinde daha etkili ve ses getiren etkinliklere imza atmasını arzu ettiklerini söyleyen SKS Daire Başkanı Yılmaz, kulüp ve toplulukların üniversite mevzuatı çerçevesinde yerine getirmesi gereken hususlara ilişkin hatırlatmalarda bulundu.

SKS Daire Başkanı Yılmaz, mevcut 23 kulüp ve topluluğun SKS ve ilgili idari birimlerle koordineli çalışarak sadece AFSÜ’nün öğrencilerine değil AFSÜ’den sağlık hizmeti alan bireylere de değer ve farkındalık kazandıracak faaliyetler yapması için gerekli altyapıyı oluşturmaya gayret ettiklerini ifade etti. Kulüp ve topluluklarının hem kendi üyeleri arasında hem de diğer kulüp ve topluluklarla eşgüdümlü hareket etmesinin sağlayacağı sinerjiye dikkat çeken SKS Daire Başkanı Yılmaz, öğrenci kulüp ve topluluklarının AFSÜ’nün farklı kamu kurumlarıyla hayata geçirmeyi planladığı projelerde de aktif rol ve sorumluluk almasını istediklerini söyledi.

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi sorumluları tarafından, etkinliklerin daha etkili bir şekilde kamuoyuna duyurulması için gerekli hususlarda bilgilendirme de yapılan toplantı, kulüp ve topluluk başkanlarının önerilerini dile getirmesinin ardından, 2019 yılında en fazla etkinliğe imza atan ilk üç topluluğun başkanına ödül takdimi ile son buldu.


Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2020
Skip to content