HIZLI ERİŞİM

Acil Sağlık Çalışanlarıyla Zafer Meydanında Buluştuk


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve AFSÜ Hastanesi (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi) Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Acil Sağlık Hizmetlerinin 25’inci yılı ve 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla Zafer Meydanında düzenlenen etkinliğe katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hamza Çömez, 112 Çağrı Komuta Merkezi Müdür V. Gülsün Ateş Doğan ile sağlık çalışanları başta olmak üzere il protokolünün hazır bulunduğu etkinlikte vatandaşlara acil sağlık hizmetleri konusunda bilgilendirme yapıldı, broşür ve kitapçık dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Vali Tutulmaz, 112’ye gereksiz çağrı yapılmamasını vurgulayarak acil durumlar için tek telefon numarası uygulamasının Afyonkarahisar’da başarılı ve sorunsuz olarak yürütüldüğünü söyledi.

Vali Tutulmaz şöyle konuştu: “Önceleri Jandarmayı ayrı bir numarayla, Emniyeti ayrı bir numarayla, yangın ihbarını ayrı bir numara ile arıyorduk. Artık tüm bu ihbar numaraları birleşti tek bir numarada, İçişleri Bakanlığına bağlı olarak yürütülen bir hizmete dönüştü. Afyonkarahisar şuanda en başarılı iller içerisindedir bu alanda. Bu başarı hem arkadaşlarımızın gayretleri hem de bu alanda erken başlanmış olması, bir tecrübe oluşması, kurumsal kimliğin oluşmasıyla daha başarılı bir kurum haline geldi. 112 hizmetlerinde artık saniyelerle ölçülür bir şekilde vatandaşımıza hemen ulaşılıyor anında cevap veriliyor ve en yakın sağlık merkezinden ambulanslarımızla veya diğer güvenlik alanlarında güvenlik birimlerimiz anında müracaatçıya ulaşıyor. Bu çağdaş ülkelerin ulaştığı bir seviyedir. Şükür biz Afyonkarahisar olarak bu seviyeye ulaşmış bulunuyoruz.”


Eklenme Tarihi: 09 Aralık 2019
Skip to content