HIZLI ERİŞİM

AFSÜ, AFLORA Markalı Doğal Ürünleri ile albikere.com Pazaryerinde


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Afyon Eğitim Vakfı (AEV) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i makamında ziyaret etti. AEV İktisadi İşletmesi tarafından kurulan, Afyonkarahisar Valiliği ve ATSO’nun ana destekçisi olduğu albikere.com e-ticaret pazaryeri dolayısıyla Serteser’i kutlayan Prof. Dr. Okumuş üniversitemizin AFLORA markalı ürünlerinin de albikere.com’da satışa sunulduğunu söyledi.

albikere.com pazaryerinin, yerel üretim kapasitesinin açığa çıkartılarak Afyonkarahisar’a özgü ürünlerin yurt içinde ve dışında tanıtımı ve kadın girişimcilerin ekonomik yaşama katılımı için son derece değerli bir teşebbüs olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, ortaya çıkan pozitif enerjinin de şehirdeki paydaş kurumlar arasındaki olumlu havayı pekiştirdiğini kaydetti.

“Bu sosyal sorumluluk projesinde AFLORA markası ile yer almaktan gurur duyuyoruz.”
Prof. Dr. Okumuş, şöyle konuştu: “AFSÜ olarak, Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in öncülüğünde kurulan; bir taraftan kadın emekçilerimize destek, bir taraftan da öğrenimini sürdüren maddi imkânı kısıtlı öğrencilerimize katkı sağlayan iki yönlü bu sosyal sorumluluk projesinde AFLORA markası ile yer almaktan gurur duyuyoruz.

AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi AŞ’nin öncülüğünde ve büyük hissedar olarak katılımı ile kurulan, çok sayıda araştırmacı, akademisyen ile özel sektörden girişimcinin de ortak olduğu Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sanayi ve Ticaret AŞ (A Flora AŞ) ürün portföyünde, katkı maddesi içermeyen, üreticiden tüketiciye tüm aşamalarda kimyasal süreçten geçmemiş soğuk sıkım sabit yağlar, saf uçucu yağlar, zamanında ve uygun şekilde toplanmış bitki çayları yer alıyor.

AFSÜ’nün tıbbi ve aromatik bitkiler konusundaki uzman akademisyen ve teknik personelinin Ar-Ge ve Ür-Ge desteği sağladığı AFLORA, önümüzdeki süreçte, sürdürülebilir tarım ilkelerine bağlı ve doğal ortamda yetişen kaliteli bitkisel ürünlerle portföyünü daha da geliştirecektir. Bu noktada albikere.com gibi sosyal sorumluluk temelli değerli bir teşebbüsün, AFSÜ tarafından kamuoyunun beğenisine sunulan AFLORA ürünleri ile parçası olmaktan heyecanlıyız. Sayın başkanımızın şahsında bu çorbada tuzu olan herkesi canı yürekten kutluyorum.”

albikere.com e-ticaret platformuna verdiği destek dolayısıyla Prof. Dr. Okumuş’a teşekkür eden Serteser, “e-ticaret platformumuzda mağaza açarak ürün satışına başladığınız için teşekkür ederiz” diyerek ziyareti dolayısıyla Prof. Dr. Okumuş’a teşekkür etti. Ziyaret çerçevesinde ATSO hizmet binasında bulunan albikere.com ofisini de ziyaret eden Prof. Dr. Okumuş, burada Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve AEV Genel Sekreteri Murat Diker’den yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.


Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2021
Skip to content