HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Camiası Ağaçlandırma Seferberliğine Ortak Oldu


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, personelimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesinde fidan dikerek geleceğe nefes oldu. Prof. Dr. Okumuş, Saraydüzü Köyü Mevkii Ağaçlandırma Sahasında il protokolünün ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte de ağaç dikti.

AFSÜ camiası, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye hedefi doğrultusunda 11.11.2019’ saat 11.11’de 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, onlarca fidanı toprakla buluşturarak katıldı.

AFSÜ akademik ve idari personeli, öğrencilerimiz ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” projesi kapsamında fidan dikti. Projede Afyonkarahisar için 142.355 fidan hedeflenirken Afyonkarahisarlıların gösterdiği büyük ilgiyle 163.334 fidanın sahiplenildiği ilimizde, Zafer Sağlık Külliyesinde de 150 fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Güzel havanın etkisiyle katılımın hayli yüksek olduğu etkinlikte Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar’ın yanı sıra daire başkanlarımız, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi ile Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve yöneticileri ile AFSÜ Hastanesi idarecileri hazır bulundu.


Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2019
Skip to content