HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Eczacılık Deneyim ve Dinamizmi Öğrencilerine Yansıtacak


AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, kalifiye eczacılar yetiştirmenin yanı sıra Türkiye’nin eczacılık alanında bilimsel ve teknolojik gelişimine katkıda bulunmak üzere yola çıktıklarını söyledi. Gün FM’deki Sağlık Olsun programına konuk olan Prof. Dr. Köroğlu, AFSÜ Eczacılık Fakültesinin ilk öğrencilerini aldığını belirterek, “Öğretim elemanı kadromuzun, yeni kurulan bir üniversite için çok kısa süre içinde aşama kaydetmesi dikkat çekicidir.” dedi.

Hem AFSÜ hem de Eczacılık Fakültesi yönetim kadrosunun özverili, yapıcı ve farkındalık yaratmayı ilke edindiğini vurgulayan Prof. Dr. Köroğlu, “AFSÜ Eczacılık, son derece deneyimli elemanların yanı sıra dinamik, bilimsel çalışmalar sürdüren genç akademik kadrosuyla, deneyim ve dinamizmin birlikteliğini öğrencilerine yansıtacaktır.” diye konuştu.

Prof. Dr. Köroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakültemizin eğitim müfredatı, laboratuvarları ve akademik kadrosu özenle düzenlenmiş ve seçilmiştir. Eğitimleri boyunca eczacılık ile üretim teknolojilerini uygulamalı olarak bağdaştıracak öğrencilerimiz AFSÜ gibi tematik bir sağlık üniversitesinin bünyesinde olmanın avantajını teorik ve uygulamalı derslerde öğrendiklerini, klinik staj eğitimleri sürecinde birebir uygulama fırsatı da bulacaklardır.

Fakültemizde, sonuç odaklı eczacılık eğitimin planlanması ve mezuniyet sonrasında mesleğe uyum aşamaları hem Türkiye genelinde hem de Dünyadaki gelişmelerle bağlantılı şekilde sürdürüleceği için, öğrencilerin özellikle bu yeni yapılanmanın avantajlarından yararlanması gerçekleştirilecektir. Sonuç itibariyle bütün bilgi birikimimiz, donanımımız ve heyecanımızla, bizim için çok özel bir anlam taşıyacak ilk öğrencilerimizle buluştuk ve onları alanlarında donatacağız.”

Prof. Dr. Köroğlu programda, yazarları arasında bulunduğu “A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler” kitabı hakkında da bilgi verdi.


Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019
Skip to content