HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Kadın Eczacılar ile Buluştu


AFSÜ Eczacılık Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, eczacılık öğrencilerini kadın meslektaşlarıyla buluşturdu. Çevrim içi düzenlenen etkinliğe konuk olan Ecz. Şeyda Gönülalan ve Ecz. Melike Akcan, mesleki tecrübelerini AFSÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle paylaştı.

Etkinlikte, yardımcı eczacılığın ve mesul müdürlüğün ne olduğu konusunda açıklamalarda bulunan konuklar, serbest eczacılıktaki rahat işyeri algısının yanlış olduğunu vurguladılar. Hamilelik ile birlikte ve özellikle doğum sonrasında kadın eczacıların işlerine hemen geri dönmek zorunda kalmasının bu zorluklardan biri olduğunu ifade eden konuklar, bu ve benzeri konularda düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdiler.

Eczane açtıktan sonra ya da yardımcı eczacılık yaparken lisans eğitiminde verilmeyen farklı uzmanlıkların ve tecrübelerin gündeme geldiğini belirten konuklar, toplumsal cinsiyet eşitsizliği konusunda ilerleme kaydedilerek daha adaletli ve güzel 8 Martlarda buluşma temennisini paylaştılar.

Etkinlik, konuşmaların ardından AFSÜ Eczacılık Kulübü akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ekrem Murat Gönülalan’ın konuklara teşekkür ederek bütün katılımcıların Kadınlar Gününü kutlaması ile sona erdi.


Eklenme Tarihi: 12 Mart 2021
Skip to content