HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Fizyoterapi Öğrencileri Pediatrik Rehabilitasyon Seminerine Katıldı


AFSÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencileri Pediatrik Rehabilitasyonda Duyu Bütünleme Yaklaşımları konulu çevrim içi seminere katıldı. Uzm. Fzt. Özge Yenilmez’in tecrübelerini aktardığı etkinlikte öğrencilerimiz, alana ilişkin sorularına yanıt buldu.

Uzm. Fzt. Yenilmez, pediatrik rehabilitasyonda çocuğun ihtiyaçlarına bağlı olarak, tedavinin çeşitli ortamlarda gerçekleştiğini ve uzmanların mümkün olan en yüksek seviyedeki fonksiyonu teşvik için çeşitli becerilerini kullandığını söyledi. Pediatrik rehabilitasyonda ekibin, tedavi görenin öz bakım, hareketlilik, iletişim, biliş ve sosyalleşmede tam işlevsel bağımsızlığa erişmesine yardımcı olmayı hedeflediğini belirten Yenilmez, rehabilitasyonun çocuklardaki görme, duyma, yutkunma, konuşma gibi bozuklukların yanı sıra genetik bozukluklar ve kas hastalıkları tedavisinde de uygulandığını kaydetti.

AFSÜ FTR Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Yunus Emre Kundakçı’nın moderatörlüğünde iki saat süren ve anlık 400 kişinin takip ettiği etkinlik, Pandemi sonrası yüz yüze buluşma temennisiyle son buldu.


Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2021
Skip to content