HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Güney Kariyer Fuarı GÜNKAF’a Katılacak


AFSÜ, Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde 18-19 Mart 2022 tarihlerinde kamu ve özel sektör kurumlarını genç yeteneklerle buluşturacak Güney Kariyer Fuarı GÜNKAF’a katılacak. Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Antalya, Karaman ve Konya’dan 16 üniversitenin paydaşlığında hazırlanan GÜNKAF’a bölge üniversitelerinden 40 bini aşkın öğrenci ve mezunun katılımı bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 2019’da “Yetenek Her Yerde” teması ile başlatılan bölgesel kariyer fuarları, gençleri iş dünyası ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda AFSÜ, Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu GÜNKAF’ta şu üniversitelerle birlikte yer alacak: Afyon Kocatepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Antalya Akev Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Konya Karatay Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversitelerin hizmetine sunulan hızlı ve doğru istihdamın sağlanması için, çevrimiçi bir platform olan “Yetenek Kapısı” platformu ile paydaş üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının katılabileceği GÜNKAF’ta, firmalar da ihtiyaç duydukları pozisyonlara uygun öğrencileri tanıyıp iş ve staj imkânı sunacak. Mülakatlar, eğitimler, seminerler, örnek olay çalışmaları ve atölye çalışmaları düzenleyerek öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyabileceği GÜNKAF’ta öğrencilere kariyer planlaması konusunda destek olunacak.

Bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varmasını, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesini ve fark yaratan kariyer projeleri üretmelerini sağlamayı amaçlayan GÜNKAF, öğrencilerin ilgi alanları, becerileri, tercihleri ve güçlü yanlarına en uygun kariyer yolunu belirleyip bu yolda ilerleyebilmeleri için önemli bir fırsat sunacak.

GÜNKAF Bilgilendirme Dosyası için tıklayınız.

 


Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2022
Skip to content