HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Hastanesi Rus Turizm Heyetini Ağırladı


Afyonkarahisar’ın turizm potansiyelini incelemek üzere şehrimize davet edilen Rus heyeti, AFSÜ Hastanesi’ni ziyaret ederek Başhekimimiz Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer ve Başmüdürümüz Hatip Aydın’dan AFSÜ’nün sunduğu sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği, Zafer Kalkınma Ajansı ve Türk Hava Yolları’nın davetlisi olarak misafirimiz olan Rusya Uluslararası İşbirliği Derneği Başkan Vekili Marina Korosteleva ve beraberindeki Chernykh Oxana, Nikonova Liliana, Korovina Elena, Valiullina Svetlana ve Timur Abibullaev’den oluşan heyete, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Yeşil, Biyofizik Anabilimdalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yonca Yahşi Çelen ve Uzm. Fzt. Murat Büyükbosna eşlik etti.

Rusya merkezli turizmle ilgili kurumlara Afyonkarahisar’ı tanıtmak yapmak amacıyla düzenlenen geziye katılan ziyaretçilerimize, AFSÜ’de sunulan üst düzey sağlık hizmetleri konusunda açıklamalarda bulunan personelimiz, termal sağlık turizmi konusunda ihtisaslaşmak için adımlar atan AFSÜ’nün Türkiye’nin fizik-tedavi ve rehabilitasyon alanında en gelişmiş merkezlerinden biri olarak Rusya vatandaşlarına da hizmet vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Misafirperverliğinden dolayı AFSÜ yetkililerine teşekkür eden Rusya Uluslararası İşbirliği Derneği Başkan Vekili Marina Korosteleva ise Afyonkarahisar’ı Rusya’da tanıtarak daha çok kişinin şehrimizi ziyaret etmesine aracılık edeceklerini belirterek iki ülke arasındaki işbirliğini çeşitli alanlarda daha da geliştirmek istediklerini söyledi.


Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2019
Skip to content