HIZLI ERİŞİM

Afsü “Karaciğer Fonksiyon Bozukluklarına Yaklaşım” Konulu Seminer Düzenledi


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ev sahipliğinde “Karaciğer Fonksiyon Bozukluklarına Yaklaşım” konulu seminer düzenlendi.

Türk Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği tarafından birçok ilde düzenlenen Malnütrisyon Yönetiminde 6 Doğru Toplantısı’nın sekizincisi Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Bu toplantı kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Buket Dalgıç AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Dalgıç, AFSÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD’nın özel daveti üzerine “Karaciğer Fonksiyon Bozukluklarına Yaklaşım” konulu seminer verdi. AFSÜ Tıp Fakültesi Mavi salonda gerçekleşen seminere Rektör Okumuş, AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Handan Yıldız, Doç. Dr. Mustafa Köroğlu, AFSÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Keleş de katıldı. Seminer, Çocuk Sağlığı Hastalıkları ABD öğrencileri, araştırma görevlileri ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gördü.

Seminerden sonra Afyonkarahisar ve bölgede görev yapan çocuk sağlığı uzmanlarının katıldığı “Malnütrisyon Yönetiminde 6 Doğru” toplantısına geçildi.

  


Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2018
Skip to content