HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Öğrencileri Goalball Maçında Ter Döktü


AFSÜ Şuhut SHMYO öğrencileri ile Afyonkarahisar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Takımı arasında Afyonkarahisar Gençlik Merkezi’nde Goalball maçı yapıldı. AFSÜ Şuhut SHMYO Müdürü Doç. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kevser Pamuk, Dr. Öğr. Üyesi Savaş Aslan ve Dr. Öğr. Üyesi Elçin Latife Aslan’ın da seyirci olarak katıldığı müsabaka, berabere son buldu.

Engelsiz AFSÜ Birimi faaliyetleri kapsamında Şuhut SHMYO’dan Dr. Öğr. Üyesi Elçin Latife Aslan tarafından koordine edilen etkinlik ile görme engelli bireylerin yaşamına ilişkin farkındalık oluşturmak amaçlandı. Üçer kişilik karma iki takım arasında oynanan oyun öncesinde Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Afyonkarahisar Temsilcisi Serap Güderler, öğrencilerimize oyunun kurallarını anlattı.

II. Dünya Savaşında görme yetisini kaybeden gazileri rehabilite etmeye yardımcı olmak için 1946 yılında geliştirilen Goalball, yalnızca tamamen kör veya görme engeli bulunan sporcular tarafından oynanan bir spor türüdür. Goalball’de oyuncuların adil bir yarış olması için yarış boyunca özel göz maskeleri takmaları gerekiyor.

 


Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2021
Skip to content