HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Öğrencileri ve Personeli Uluslararası Eğitimde Atağa Geçti


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) öğrencileri ve personeli, araştırma-geliştirme ve sağlık hizmetleri alanındaki faaliyetlerde çıtayı yükseltirken uluslararası eğitim alanında da atağa geçti. AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü Erasmus Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre halen sekiz öğrenci staj hareketliliği kapsamında yurt dışında bulunuyor.

Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında AFSÜ Tıp Fakültesinden bir öğrenci Sorbonne Üniversitesinde (Fransa), iki öğrenci Düsseldorf Üniversitesi (Almanya) kliniğinde, iki öğrenci de Münih’te (Almanya) özel bir klinikte olmak üzere toplam beş öğrenci; AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden iki öğrenci Avusturya Kapfenberg’de özel bir klinikte, bir öğrenci ise Almanya Ahlen’de özel bir klinikte olmak üzere toplam üç öğrenci yurt dışında deneyim elde ediyor. Aynı proje kapsamında 2021 Temmuz itibari ile bir akademik personel de alanıyla ilgili olarak Almanya’nın Filderstadt kentinde personel eğitim alma hareketliliği gerçekleştirdi.

AFSÜ Eczacılık Fakültesinden bir öğrencinin öğrenim hareketliliği gerçekleştirmek üzere Erasmus+ KA103 projesi kurumlar arası anlaşma kapsamında Porto Üniversitesine (Portekiz), bir öğrencinin İtalya’nın Teramo kentinde özel bir klinikte staj hareketliliği; bir akademik personelin ise Tampere Üniversitesinde (Finlandiya) personel eğitim alma hareketliliği gerçekleştirmesi planlanıyor.

2020-2023 proje döneminde iki akademik personelin Porto Üniversitesinde, bir akademik personelin İtalya’daki Eastern Piedmont Üniversitesinde, bir akademik personelin Hırvatistan’daki Rijeka Üniversitesinde, bir idari personelin ise Hollanda’da alanıyla ilgili bir firmada personel eğitim alma hareketliliği gerçekleştirmesi planlanmaktadır.


Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2021
Skip to content