HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Öğrencilerinin Araştırma Projelerine TÜBİTAK’tan Destek


Gerçekleştirdikleri çalışmalar ile adından söz ettirmeye devam eden AFSÜ’nün akademik kadrosu ve öğrencileri, proje geliştirmeye pandemi döneminde de ara vermeden devam ediyor. AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) öğrencilerimizin iki projesi, Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteği almaya hak kazandı.

Öğrencilerimizin yine AFSÜ öğrencileri ile birlikte yürüteceği iki proje, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırmaya teşvik etmeyi amaçlayan TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020 yılı 2. Dönemi için destek aldı.

Destek kapsamında AFSÜ SBF Sağlık Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Sultan Demir ve İmran Coşkun, “Üniversite Öğrencilerinin e-Sağlık Okuryazarlık Düzeyi ve Çevrimiçi Sağlık Bilgisi Arama Davranışları Üzerine Bir Araştırma: AFSÜ SBF Örneği” başlıklı projelerini Dr. Öğr. Üyesi İsa Gül’ün danışmanlığında tamamlayacak. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Öğrencisi Sultan Karaman’ın “Üniversite Öğrencilerinde Fiziksel İnaktivite Üzerine Etkili Faktörlerin Belirlenmesi: AFSÜ Örneği” başlıklı projesinin danışmanlığını ise Öğr. Gör. Dr. Yunus Emre Kundakçı üstleniyor.


Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2021
Skip to content