HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Öğrencilerinin Gönüllü Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerine Desteğimiz Artarak Sürecek


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarette Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Serkan Şen ve Topluluk Başkanı Hüseyin Ali Kazan ile yönetim kurulu üyeleri Rümeysa Yılmaz ve Simge Onuş hazır bulundu. Düzenledikleri kan bağışı kampanyasındaki ve bahar şenliklerindeki desteğinden ötürü Prof. Dr. Okumuş’a teşekkür eden topluluk üyeleri, rektörümüze Türk Kızılayı Yeleği armağan etti.

 

Prof. Dr. Okumuş, Türk Kızılayı Yeleğini giymekten büyük gurur duyduğunu ifade ederek kendisinin öteden beri bir Kızılay gönüllüsü olduğunu söyledi. Misafirlerine, “Millet olarak, Kızılay gibi 151 yaşında köklü bir teşkilata sahip olmaktan ne kadar gurur duysak azdır. İçinde bulunduğunuz bu iyilik hareketi bünyesinde yapmış olduğunuz hiç bir erdemli davranışın karşılıksız kalmayacağını biliniz. Bu yaptıklarınız hayatınıza mutlaka iyi yönde etki edecektir.” diyen Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ öğrencilerinin gerçekleştirdikleri gönüllü faaliyetlerden ve kendisini ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Her bir topluluk üyesi öğrencimizin aynı zamanda aktif bir toplum gönüllüsü olması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, personelimizden ve öğrencilerimizden bağış yoluyla toplanan az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış giysi, ayakkabı gibi eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak AFSÜ Butik projesi hakkında da misafirlerine bilgi verdi. Prof. Dr. Okumuş, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyenlerle gerçek ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi görecek AFSÜ Butik projesinde, topluluk üyelerinin aktif rol oynayabileceğini söyledi.

 

Öğrencilerimizin gönüllü sosyal sorumluluk faaliyetlerine yönetim olarak verdikleri desteğin artarak süreceğinin altını çizen Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’nün yapılanma sürecinde öğrenci kulüplerinin ve topluluklarının fiziki mekân talepleri başta olmak üzere her konuda beklentilerini imkânlar ölçüsünde karşılamayı önemsediklerini kaydetti.

 

 


Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2019
Skip to content