HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi İzmir’deki Firmaya Danışmanlık Hizmeti Verecek


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketi (AFSÜ-TTO) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsünde 2018’den beri faaliyet gösteren Tunna Tarım ve Teknoloji Anonim Şirketine danışmanlık hizmeti verecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ TTO ve Tunna Tarım ve Teknoloji A.Ş. arasında imzalanan hizmet protokolünün ardından AFSÜ TTO Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Canbaz ile Tunna Tarım ve Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Tuna ve Şirket CEO’su B. Yasemin Akar’ı makamında kabul etti. Ziyarette danışmanlık hizmetini yürütecek AFSÜ Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Demir de hazır bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ’nün sağlık bilimlerinin hemen her alanında kamu ve özel sektöre danışmanlık yapacak yetkinlikte bir akademik kadroya sahip olduğunu belirterek AFSÜ’nün akademik kapasitesi ile yatırımcılar arasında sinerji oluşturarak sağlık eko sisteminde yerli üretime katkı sağlayacak adımlara öncülük etmeyi amaçladıklarını söyledi.

AFSÜ-TTO imzalanan hizmet protokolü kapsamında Tunna Tarım ve Teknoloji A.Ş.’ye elektroanalitik yöntem geliştirilmesi, sensor geliştirilmesi, yöntem validasyonu ve zirai ilaçların online tanı kitleri konularında danışmanlık sunacak.


Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2021
Skip to content