HIZLI ERİŞİM

AFSÜ TIP FAKÜLTESİ 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri Kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme ve Proje Uygulama Çalışması Ödül Töreni Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, BARO Başkanı Turgay Şahin, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ dekan, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ile çok sayıda tıp öğrencisi ve aileleri katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni tanıtan filmin izlenmesinin ardından AFSÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Aslan ve akabinde AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş birer konuşma yaptılar. AFSÜ Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme ve Proje Uygulama Çalışması Ödül Töreninde Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz da konuştu.

Törende 6 Grupta 33 Öğrenci Ödül Aldı

Her bir Eğitim-Öğretim döneminde Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri, bir Öğretim Üyesi danışmanlığında, “Bilimsel Araştırma Metodları” dersi kapsamında proje hazırlamakta ve hazırladıkları projeyi Bilimsel jüri karşısında sunmaktadırlar. Bu kapsamda şimdiye kadar toplam 127 proje hazırlandı. Hazırlanan projelerin birçoğu ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel yayın haline geldi.

2018-2019 eğitim-öğretim döneminde de 29 proje hazırlandı. Her birinin başında bir öğretim elemanın olduğu 6 grupta toplam 33 öğrenci proje ödülleri ile 29 öğretim üyesine de teşekkür belgesi Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

1038 öğrencisi bulunun AFSÜ Tıp Fakültesi 3. Sınıfta öğrenim gören 192 öğrenci bulunuyor.

2018-2019 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme ve Proje Uygulama Çalışması Ödül töreni sonunda Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.  

                


Eklenme Tarihi: 14 Mart 2019
Skip to content