HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Tıp Öğrencileri Kariyer Sohbetinde Çocuk Cerrahisi Konuşuldu


Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erbuğ Keskin, “Anneme Cerrah Olduğumu Söylemeyin” başlıklı etkinlikte AFSÜ’lü genç doktor adayları ve akademisyenlerimizle buluştu. AFSÜ Türk Tıp Öğrencileri Birliği tarafından düzenlenen online etkinliğe çok sayıda öğrencimiz ve öğretim üyemiz katıldı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Keskin, kişisel gözlemlerinden ve mesleki tecrübelerinden yola çıkarak edindiği deneyimleri AFSÜ’lülerle paylaştı.

Etkinlikte çocuk cerrahisi ile ilgili merak edilen soruları cevaplayan Prof. Dr. Keskin, bu uzmanlık alanını seçmesinde etkili olan faktörleri açıkladı. Çocuk cerrahisinin çalışma koşulları ağır olsa da manevi tatmini yüksek bir branş olduğunu belirten Prof. Dr. Keskin, bu alanda kariyer yapmayı planlayan tabiplerin sorumluluktan kaçmaması gerektiğinin altını çizdi.

1955 doğumlu Prof. Dr. Keskin, 1975’te başladığı İÜ Tıp Fakültesinden 1981’de mezun oldu. 1982’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimime başladı. 1984’te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalının açtığı sınavı kazanarak bu kliniğe girdi. Ocak 1988’de Çocuk Cerrahisi uzmanlığını aldı.

Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2020
Skip to content