HIZLI ERİŞİM

AFSÜ Tıp Öğrencilerinden Teknoloji Bağımlılığından Korunma ve Sağlıklı Beslenme Etkinliği


AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, ilkokul öğrencilerini bilinçlendirmeye yönelik etkinlikte 130 minik kalbe ulaştı. AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği üyesi öğrencilerimiz Erenler İlkokulunda, teknoloji bağımlılığından korunma ve sağlıklı beslenme temalı bir etkinlik düzenledi.

Teknoloji kullanım yaşının düştüğü günümüzde, yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da sıkça görülen teknoloji bağımlılığının önüne geçmek; sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı ile günlük hijyen ve hareket konularında bilgilendirmeler yapmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, mini sunumların yanı sıra toplu dans ve egzersizler de gerçekleştirildi.

Topluluk Başkanı AFSÜ Tıp 4. Sınıf Öğrencisi Ezgi Abay, “Çağımızın maalesef en büyük sorunlarından biri olan teknoloji bağımlılığı, yarının yetişkinleri olan miniklerimizi de etkiliyor.” dedi. Eğlendirirken öğretmeyi amaçladıkları etkinliklerinde miniklerin ilgisinden ve katılımından son derece mutlu olduklarını ifade eden Abay, şöyle konuştu: “Sunumlar yaptığımız, sağlıklı beslenme adına mandalina dağıtıp teknoloji bağımlılığından korunma adına kitaplar hediye ettiğimiz etkinliğimizde sınıfta egzersiz ve okul bahçesinde dans aktiviteleri yaptık.

Etkinliğimiz boyunca öğretmenlerimiz ellerinden geldiğince bize yardımcı oldular. Son derece verimli ve eğlenceli geçen etkinliğimizi tekrarlamamız için hem okul yönetiminden hem de öğrencilerden geri dönüşler aldık. Benzer nitelikte etkinliklerimizi sürdüreceğiz.”


Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2019
Skip to content