HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’de 519 Hemşire Büyük Bir Özveriyle Çalışıyor


AFSÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhemşiresi Muharrem Berk ile Başhemşire Yardımcısı Hatice Özdemir, Afyon Gün FM’de yayımlanan özel programa konuk oldu. Berk ve Özdemir, Hemşireler Günü dolayısıyla telekonferans yöntemiyle düzenlenen programda hemşirelik mesleği hakkında dinleyicileri bilgilendirdi.

Hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan, kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu belirten Başhemşire Berk ve Başhemşire Yardımcısı Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Hemşireler Birliğinin hemşirelerin başarılarının görünür kılınması amacı ile 2018’de başlattığı Nursing Now kampanyası çerçevesinde 2020’yi Dünya Hemşireler ve Ebeler Yılı olarak ilan ettiğini söylediler.

Covid-19 salgınının, hemşirelerin diğer sağlık çalışanları gibi toplumun sağlığı ve güvenliği için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu açıkça ortaya koyduğunu ifade eden Berk, salgın dolayısıyla AFSÜ’de alınan önlemler konusunda da açıklamalar yaptı.

Toplam 538 servis yatağı ve 88 yoğun bakım yatağı ile hizmet verilen AFSÜ’de gerekli planlamaların yapıldığını söyleyen Berk şöyle konuştu: “Hemşire arkadaşlarımızın en uygun ve rahat bir şekilde bu süreci atlatabilmeleri için elimizden geleni yapmaktayız. Hastanemizde 519 hemşire arkadaşımız gece gündüz büyük bir özveriyle çalışmaktadır.”


Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2020
Skip to content