HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’de Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Çok Sayıda Etkinlik Yapıldı


Üniversitemizde Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlendi. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organizasyonuyla idari birimlerde çalışan kadın personele çiçek ve hediye dağıtımı yapılan bu özel gün dolayısıyla, AFSÜ Organ Nakli Farkındalık Topluluğu tarafından Dr. Mehlika Kırmacı ve Hem. Fatma Zehra Erten’in konuşmacı olarak katıldığı “Cerrahide Kadın Olmak” başlıklı çevrim içi etkinlikte kadınların cerrahi branşlarda karşılaştıkları güçlükler masaya yatırıldı.

AFSÜ Eczacılık Fakültesi tarafından “İş Dünyasında Kadın Olmak” başlıklı etkinliğe Ecz. Seyhan Kılınçarslan (Seyhan Eczanesi), Nihal Özçelik (BilimMed Genel Müdürü) ve Mimar Özay Kartal (Ka-Ge Mimarlık) konuşmacı olarak katıldı.

AFSÜ Sinema Topluluğunun hazırladığı, Arş. Gör. Hakan Yılmaz’ın “Kadının Yüzü” fotoğraf sergisinde Afyonkarahisar ve çevresinde yaşayan kadınların 20 portre fotoğrafı öğrencilerimizle buluşurken Arş. Gör. Yılmaz’ın konuşmacısı olduğu “Sinemada Kadın Algısı” başlıklı konferansta da Türkiye’den “Kuyu”, İran’dan “Daire”, Romanya’dan “4 Ay 3 Hafta 2 Gün”, İspanya’dan “Annem Hakkında Her Şey”, Mısır’dan “Kahire 678”, ABD’den “Duvarların Dili Olsa”, Afganistan’dan “Osama” filmleri analiz edildi.

AFSÜ Hemşirelik Kulübünün AKÜ Tiyatro Topluluğu ile ortaklaşa düzenlediği “Sen Hiç Kadın Oldun mu?” başlıklı tiyatro gösterisi, izleyicilerden büyük alkış alırken, Bolvadin SHMYO’da Öğr. Gör. Cansu Gündoğan tarafından bağlama eşliğinde müzik dinletisi gerçekleştirildi.

AFSÜ Genç Yeşilay Topluluğu tarafından Park Afyon AVM’de kadınlara karanfil; AFSÜ Genç Akademi Topluluğu tarafından Zafer Sağlık Külliyesinde gül dağıtılırken, AFSÜ Beslenme Topluluğu tarafından da A Blokta bir stant açıldı. AFSÜ Sağlık Yönetimi Topluluğunun “Asla Arkana Bakma” başlıklı konferansına da TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanı Berna Tokman konuşmacı olarak katıldı.


Eklenme Tarihi: 15 Mart 2022
Skip to content