HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’den Afyonkarahisar’daki Kadın Kültür Evlerine Tam Destek


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ile Kadın Kültür Evleri proje ekibinden Sümeyra Kaya, İlknur Dönmez ve Süleyman Dönmez’i kabul etti. Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Kutay Erşen ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız ve Kadın Kültür Evleri Komisyon Üyesi Filiz Özden Yılmaz da hazır bulundu.

Görüşmede, kadınların sosyalleşmelerinin yanı sıra bilgi birikimlerini artırmalarının da hedeflendiği Kadın Kültür Evleri projesine AFSÜ’nün de oluşturulacak akademik çalışma grubu ile destek vermesi ile ilgili süreçler masaya yatırıldı. Bu kapsamda AFSÜ personelinin, projede yer alan Kadın Akademilerinde, çocuk sağlığı ve hastalıkları, yenidoğan, psikiyatri, çocuk psikiyatrisi, kadın hastalıkları, aile hekimliği, halk sağlığı ve benzeri alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermesi planlanıyor.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in ve eşleri Sümeyra Çiçek’in girişimleriyle 24 Temmuz tarihi itibariyle Afyonkarahisar’ın bütün ilçelerinde Kaymakamlıklar ve Belediye Başkanlıklarının iş birliğiyle kurulmaya başlanan Kadın Kültür Evlerinde, kadınlara yönelik sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerin yine kadınlar tarafından ve ücretsiz olarak verilmesi hedefleniyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, kurulan Kadın Kültür Evlerine sağlıklı toplum sağlıklı aile anlayışı doğrultusunda tam destek vereceklerini ifade ederek, nazik ziyaretleri dolayısıyla misafirlerine teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 08 Ekim 2020
Skip to content