HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’den Paydaş Üniversitelerle Uluslararası İşbirliği Atılımı


AFSÜ’nün akademik kurumlarla kurduğu işbirlikleri çeşitlenerek artıyor. Ulusal çapta Uşak Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile protokol imzalayan AFSÜ, Portekiz, Makedonya ve Romanya’daki üç üniversite ile de anlaşmalara imza attı.

AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFSÜ-UİM) ile Uşak Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Uluslararası İlişkiler-Erasmus Koordinatörlükleri arasında Start Up Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu için protokol imzalandı. AFSÜ-UİM Erasmus Koordinatörlüğü tarafından Portekiz, Makedonya ve Romanya ile de üç yeni Erasmus+ KA103 kurumlar arası anlaşma imzalandı.

AFSÜ Öğrencileri ve Personeli Avrupa Ülkelerinde Akademik Faaliyet Gerçekleştirecek
2020-2027 yılları arasında geçerli anlaşmalar kapsamında AFSÜ Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Makedonya Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi arasında öğrenci ve personel hareketliliği olacak. Aynı şekilde AFSÜ Eczacılık Fakültesi ile Portekiz Porto Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Romanya Ovidius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi arasında öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirilecek.

Start Up Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde öğrencilerin staj; personellerin ders verme ve eğitim alma hareketliliğine katılması öngörüldü. Bu kapsamda taraflarca belirlenecek esaslar dâhilinde öğrenci staj, personel eğitim alma ve personel ders verme hareketlilikleri gerçekleştirilecek.

 


Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2020
Skip to content