HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’nün Akademik Dergisi Kocatepe Tıp Gelişimini Sürdürüyor


Yirmi iki yıldır sağlık literatürüne katkı sağlayan Kocatepe Tıp Dergisi yeni ulusal ve uluslararası dizinlere dâhil olarak daha fazla sayıda bilim insanına ulaşmaya devam ediyor. Kocatepe Tıp Dergisi’ne son iki yılda 400’den fazla bilimsel makale başvurusu oldu.

Okurlarıyla buluştuğu 1999’dan bu yana tıp literatürüne önemli katkılar sunan Kocatepe Tıp Dergisi, TR Dizin’e ek olarak Sobiad, Europub, Türk Medline, Research Bib, Index Copernicus ve J-gate indekslerinde de yer alıyor. AFSÜ’deki bilim insanları başta olmak üzere çok sayıda alan uzmanının çalışmalarının uluslararası tanınırlığına katkı sağlayan Kocatepe Tıp Dergisi, bilim camiasına nitelikli eserler ve vizyon kazandırmayı sürdürüyor.

AFSÜ Tıp Fakültesinin yayın organı niteliğindeki Kocatepe Tıp Dergisi, sağlık bilimlerinin tüm alanlarını ilgilendiren farklı konulardaki bilimsel çalışmalara sayfalarında yer açıyor. Bağımsız, önyargısız ve çift-kör hakemlik ilkeleri çerçevesinde yayın yapan, açık erişimli ve ücretsiz bir yayın olan Kocatepe Tıp Dergisi’ne Türkçe veya İngilizce klinik ve deneysel araştırma makaleleri, derlemeler, kısa bildiriler, olgu sunumları ve editöre mektup türünden çalışmalar kabul ediliyor.

Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda dört sayı yayınlanan ve son iki yılda 400’den fazla bilimsel makale başvurusu alan Kocatepe Tıp Dergisi’nin editör kadrosu ve yayın kurulu, derginin yayın kalitesini daha da yükselterek, nitelik ve nicelik açısından daha iyi dizinlerde yer almak hedefiyle çalışmalarını devam ettiriyor.

Derginin tüm arşivine ulaşmak için tıklayınız.


Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2021
Skip to content