HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’nün Ortağı Olduğu Yenilikçi Oyuncak Tasarımı Projesi Tamamlandı


Üniversitemizin proje ortağı olduğu “Sürdürülebilir Gelecek İçin Yenilikçi Oyuncak Tasarımı Projesi” tamamlandı. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamındaki projede, alanında uzman araştırmacı, eğitmen ve öğretmenler tarafından özgün olarak tasarlanmış 15 atölye çalışması, 52 okul öncesi öğretmen adayının katılımıyla uygulandı.

Sıfır atık ilkesinden hareketle çocukların yaratıcı oyuncaklar tasarlayarak çevresel sürdürülebilirlik bilinci kazanmalarına destek olmanın amaçlandığı projenin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, AFSÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yakup Saban, AKÜ Uzaktan Eğitim MYO Müdürü Prof. Dr. Nusret Koca, AKÜ Sinanpaşa MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Özdinç, MEB Şube Müdürleri Murat Diktaş ve Sezai Keklicek, idareciler ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Asım Kocabıyık Anaokulunda altı gün süren çalışmalara, AFSÜ, AKÜ, Gazi Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Dumlupınar BİLSEM öğretim üyeleri, eğitmenleri ve öğrencileri katıldı. Projenin tamamlanmasının ardından düzenlenen törenle katılımcılara teşekkür ve katılım belgeleri takdim edildi.

 

 

 


Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2021