HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’nün Uluslararası İş Birlikleri Artıyor


AFSÜ’nün, uluslararası alandaki gelişim hedefi doğrultusundaki çalışmaları hız kesmeden sürüyor. AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin girişimleri sonucunda, dört yeni Erasmus+ KA131 kurumlar arası anlaşma imzalandı.

Üniversitemiz ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Kırgızistan Osh Üniversitesi, Kazakistan Karaganda Devlet Tıp Üniversitesi, Kazakistan Marat Ospanov Tıp Üniversitesi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi ile iş birliğine dayalı anlaşmalar imzalandı.

Bu anlaşmalar kapsamında AFSÜ’nün akademik süreçlerini uluslararası standartlara uygun hâle getirmek ve öğrencilerin mesleki gelişimi için ortak araştırmalar yapmak, bilimsel bilgi ve teknik materyal alışverişinde bulunmak, personel ve öğrenci değişimini gerçekleştirmek, kongre, konferans, sempozyum, seminer gibi ortak bilimsel toplantılar düzenlemek, yenilikçi projeler geliştirmek ve bunları tanıtmak için müşterek hareket etmek, tüm ortak faaliyetlerde, taraf üniversiteleri kapsayan sosyal yardım çalışmaları yürütmek gibi etkinlikler yürütülecek.

AFSÜ’nün imzaladığı dört yeni Erasmus+ KA131 kurumlar arası anlaşma kapsamında Romanya’daki Universitatea Constantin Brancuşi din Targu-Jiu ile Hemşirelik Bölümü ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü; Litvanya’daki Kauno Kolegija ile Hemşirelik Bölümü, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü; İtalya’daki Universita Degli Studi Gabriele D’annunzio Di Chieti-Pescara ile Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Hemşirelik Bölümü; Portekiz’deki Instituto Politecnico da Guarda ile Eczacılık Fakültesi ve Hemşirelik Bölümü arasında öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirilecek.

Bu anlaşmalarla birlikte AFSÜ öğrencileri ve personeli Orta Asya ülkelerinin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de akademik faaliyetler gerçekleştirebilecek.

 


Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2023