HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’nün Yayınladığı İlk Kitap Okurla Buluştu


AFSÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Yayın Koleksiyonunun ilk yayını olan “Esat Erenoğlu’na Armağan” isimli kitap okurla buluştu. Kitabı yayına hazırlayan AFSÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazan Eronoğlu Son, çalışmanın tanıtım nüshasını Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a takdim etti.

AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nazan Erenoğlu Son, Osmangazi Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Esat Erenoğlu’nun kendi dilinden ve onun hakkında yazılan yazıların derlendiği kitap hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a bilgi verdi.

1927’de Emirdağ, Göğüş Yaylasında dünyaya gelen ve pek çok bilim adamı, hekim, asistan ve öğrenci yetiştiren Prof. Dr. Esat Erenoğlu’nun 2010’da yaşama veda ettiğini belirten Doç. Dr. Son, “Bu kitap, hem merhum hocamızın anısını yaşatmak hem de onu yeni nesillere tanıtarak tıp tarihine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş da sahasında ilklere ve önemli başarılara imza atmış Afyonkarahisarlı bir tıp duayeninin yaşam öyküsünü ve hakkında öğrencilerinin ve meslektaşlarının yazdıklarını bir araya getiren böyle bir kitabın AFSÜ tarafından yayınlanmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek Doç. Dr. Son’a ve kitabın yayınlanmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Çevrim içi olarak ücretsiz okunabilen 129 sayfalık kitapta aile fertlerinin yanı sıra Prof. Dr. Tülay Sarıçam, Dt. Ahmet Ataç, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Prof. Dr. Sefer Gezer, Prof. Dr. Belgin Efe, Prof. Dr. Hikmet Hassa, Prof. Dr. H. Hüsrev Hatemi, Prof. Dr. Cengiz Korkmaz, Prof. Dr. Nesliar Eser Kutsal, Prof. Dr. S. Sinan Özalp ve Ayfer Uğurlu’nun Prof. Dr. Erenoğlu hakkında kaleme aldığı yazılar bulunuyor.

Kitabı okumak için tıklayınız > http://acikerisim.afsu.edu.tr/xmlui/handle/20.500.12933/819


Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2021
Skip to content