HIZLI ERİŞİM

AFSÜ’nün Yeni Öğrencilerinin Fidanları Toprakla Buluştu


2021-2022 Akademik Yılında AFSÜ ailesine katılan öğrencilerimiz adına Yolçatı Köyü Ağaçlandırma Uygulama Proje sahasına 2000 fidan dikildi. Genç neslin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye hedefi doğrultusunda AFSÜ’nün yeni öğrencileri için temin edilen fidanlar, Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerindeki Yolçatı Köyü Ağaçlandırma Uygulama Proje Sahasında toprakla buluştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ’nün ağaçlandırma konusuna milli bir seferberlik ruhuyla yaklaştığını söyledi. İklim değişikliği ile gündeme gelen afetlerin bütün canlıların hayatını doğrudan etkilediğine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, “Bu durum karşısında zaman kaybetmeden harekete geçerek doğru ve etkili önlemler almamız gerekiyor. AFSÜ olarak elimizdeki imkânlar doğrultusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için gerekli çalışmaları bundan sonra da sürdüreceğiz.” diye konuştu.

AFSÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organizasyonuyla gerçekleştirilen ve Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen iğde, badem ve ceviz gibi farklı türlerde fidanların dikimine önümüzdeki aylarda da devam edilecek.


Eklenme Tarihi: 07 Ocak 2022
Skip to content