HIZLI ERİŞİM

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Ettik


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Cemiyet Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri nezdinde Afyonkarahisar’da görevli basın mensuplarının yaklaşan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Ziyarette cemiyet üyeleri Faruk Kılınç, Ömer Elçi ve İsmail Akar hazır bulundu.

Yedi gün 24 saat kamuoyunu bilgilendiren ilkeli ve profesyonel gazetecilerin toplumun aydınlatılması bakımından son derece önemli bir işlevi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, pek çok yönde büyük ilerleme kaydeden Afyonkarahisar’ın yerel medya anlamında da giderek daha iyi bir konuma geldiğini söyledi ve bütün gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi.

AFSÜ 100 Yataklı FTR Hastanesi ile Daha Kaliteli Hizmet Verecek
Ziyareti esnasında AFSÜ bünyesinde 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR) hastanesi projesinin yatırım planına alındığını müjdesini veren Prof. Dr. Okumuş, “Başta milletvekillerimiz, sayın valimiz, belediye başkanımız ve siyasilerimizin destekleri ile 100 yataklı FTR Hastanesi binasının yapımı yatırım programına alındı. Afyonkarahisar’ımız için hayırlı olsun.” dedi.

AFSÜ’de fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri alanında verdikleri hizmetle Türkiye çapında haklı bir şöhrete sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Okumuş, “FTR hizmetlerimizin 100 yataklı yeni binamıza aktardığımızda fiziki imkanlarımız büyük oranda rahatlayacak. Hem fizik tedavi hastalarımıza daha imkânlar sunacağız, hem de mevcut binalarımızda açılacak yeni yerlerle diğer branşlarımızda da daha iyi hizmet verebileceğiz.” diye konuştu.

AFSÜ’nün fizik tedavi alanındaki yoğunluğundan ötürü şu sırada 2023’ün Ocak ayına randevu verebildiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş şöyle konuştu: “FTR alanında çok iyi bir ekibimiz ve yurt genelinde haklı bir şöhretimiz var. Yeni binamız tamamlandığında her biri tek kişilik odalarda, çok daha güzel imkanlarla FTR hizmetimizi sürdürebileceğiz. Taleplere daha kısa sürelerde cevap verebileceğiz. FTR bölümü mevcut binamızdan ayrılınca açılacak alanlara da diğer branşlarımız için düzenleme yapacağız. Onkoloji, ortopedi, dâhiliye gibi diğer branşlarımızın fiziki alanında bir rahatlama yaşanacak. Bu yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

AFSÜ’nün hasta yoğunluğu her geçen gün artan hastane binalarında temizlik kalitesinin yükseltilmesi için gerekli tüm kontrollerin ve çalışmaların sürdürüldüğünü dile getiren Prof. Dr. Okumuş, “Bu konuda hemşerilerimizden de duyarlılık ve özveri bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2022
Skip to content