HIZLI ERİŞİM

Afyonkarahisar-Öğrenci El Ele Daha Sağlıklı ve Güçlü Gelecek Günlere Kampanyasını Destekliyoruz


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Afyonkarahisar-Öğrenci El Ele Daha Sağlıklı ve Güçlü Gelecek Günlere” isimli kampanyaya destek verdi. Gönüllülük esasına dayalı kampanya kapsamında apart, daire ve yurt sahiplerinden öğrencilerden alacakları kiralar konusunda anlayış göstermeleri talep ediliyor.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Erenler Mahallesi Muhtarı Hasan Çavlan öncülüğünde başlatılan kampanyaya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser de yayınladıkları mesajlarla destek verdi.

Öğrencilerin eğitim kurumları için büyük önem arz ettiğini dile getiren Prof. Dr. Nurullah Okumuş, şöyle konuştu: “Çok güzel binalarımız, eğitim kurumlarımız, akademisyenlerimiz olabilir ancak bunların hiçbiri öğrenci olmadığı sürece bir işe yaramıyor. Bu okulların en önemli can damarı ve içinde akan kanı öğrencilerdir. Öğrencileri damarlarımızda akan kana benzetiyorum. Öğrenciler üniversitelerin, şehirlerin en önemli yapı taşlarıdır.”

Yaşanılan sıkıntılı süreç sona erdiğinde, öğrencilerin eğitimlerine aynı motivasyon ile devam etmelerinin öneminin altını çizen Prof. Dr. Okumuş, şunları kaydetti: “Öğrencilerimizin bu sıkıntılı durum ortadan kalktıktan sonra kaldıkları yerden eğitimlerine devam edebilmeleri lazım. Bu anlamda toplumun her kesimini sıkıntıya sokan bu durum öğrencilerimizi de yoğun olarak etkiliyor. Onların motive bir şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri için, herkesin etkilendiği diğer faktörlerden biraz daha fazla arınmış olmaları lazım. Bu anlamda da barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor.

Maalesef bu süreçte öğrencilerimiz kaldıkları yerlerden ayrılmak zorunda kaldı. Bu öğrencilerimizin büyük bir kısmı ekonomik gücü olmayan ailelerin çocukları… Bu öğrencilerimiz bizlerin ve bu şehrin geleceğidir. Akıllarında maddi sorunlar olmadan eğitimlerine dönmeleri gerekiyor.

Bu anlamda daire ve mülk sahibi vatandaşlarımızın ellerini taşın altına koymalarını ve destek olmalarını istiyorum. Kira yardımı ve kira ödemelerinde kolaylıklar ve hatta mümkünse kira almamaları çok büyük anlam ifade edecektir. Çünkü bu katkı sadece öğrenciye değil, aynı zamanda üniversitemize ve şehrimize olacaktır.”


Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2020
Skip to content