HIZLI ERİŞİM

Afyonkarahisar’da Görev Yapan Basın Mensupları ile Yemekte Buluştuk


AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla AFSÜ Cafe’de düzenlenen yemekte, şehrimizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Programa AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Aslan, Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Necip Becit, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Genel Sekreter Yardımcısı Yakup Saban, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı ve Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Filiz Özden Yılmaz, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, “Kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesinde önemli ve zahmetli bir sorumluluk üstlenen siz değerli basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü canı yürekten kutluyorum. Bu anlamlı gün vesileyle düzenlediğimiz yemek davetine icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü ve TÜBİTAK ile Projeler Gerçekleştireceğiz

Göreve geldiği ilk günden beri yerel ve ulusal seviyede kamu ve özel sektör paydaşlarımızla işbirlikleri kurmaya ve yeni işbirliği alanları geliştirmeye gayret ettiklerini belirten Prof. Dr. Okumuş, bu gayretin bir kısım meyvelerini aldıklarını bir kısmının da yakın gelecekte almak için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Dünya Sağlık Örgütü ve TÜBİTAK ile AFSÜ arasında güzel projeler gerçekleştirmek için görüşmeler yaptığını hatırlatan Prof. Dr. Okumuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her iki kurumla da farklı çalışmaları ve projeleri hayata geçireceğiz. Sağlık bilimleri temalı bir üniversite olmamız bakımından özel bir ilgi gösteriliyor. Hem Dünya Sağlık Örgütü Türkiye temsilcisi Dr. Pavel Ursu hem de TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile yakın temas halindeyiz. İlerleyen tarihlerde her iki ismi de Afyonkarahisar’da ağırlayacağız.

Üniversitemizde kemik iliği nakillerinin yapılabilmesi için bir ruhsatlandırma sürecimiz vardı. O süreci tamamladık, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatımız onaylandı. İnşallah bize tebliğ ulaştığı andan itibaren bu konuda çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacak ve ilimizde bu konuda ihtiyacı olan hastalarımıza her tür desteği vermiş olacağız. Yine önümüzdeki dönemlerde üniversitemizde birkaç bölüm daha açma durumuna geldik. Bu konuda ay sonunda YÖK’te bir görüşmemiz olacak. Konuya ilişkin detayları o görüşmeden sonra kamuoyu ile paylaşacağız.

AFLORA Markamız Afyonkarahisar’a Hayırlı Olsun

AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde kurulan Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, AFLORA markası altında tıbbi ve aromatik bitkiler sahasında üretim yapacak. Bu sahada hem bilimsel nitelikte hem de üretime dönük çalışmalar yapacağız. Üniversitemizin hedefleri arasında yer alan ilaç üretimi ve sağlık turizmi alanlarındaki çalışmalarımız da sürüyor. Bu konuda da size müjdelerimiz olacak.

Zafer Sağlık Külliyesinin fiziki altyapısında yenilemeler ve değişiklikler yapmaya devam ediyoruz. A Blokla ilgili çalışmalarımızın son aşamasına geldik. İkinci yarıyıldan itibaren öğrencilerimize buradaki yeni ve modern dersliklerimizde hizmet vermeye başlamış olacağız.

Her Tür Yapıcı ve Yol Gösterici Eleştiriye Açığız

Afyonkarahisar’ın, basın mesleğinin etik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, gazetecilik mesleğinin hak ve sorumluluklarının bilincindeki medya çalışanlarının halkın kanaatlerini ve beklentilerini objektif bir şekilde yansıtan yapıcı önerilerinden ve görüşlerinden azami derecede yararlanarak AFSÜ’de inşallah bundan sonra da el birliğiyle daha iyi işler yapabileceğimize yürekten inanıyorum. Basın ülkelerin, şehirlerin ve kurumların dışa bakan kapısıdır. Eğer bu kapıdan iyi şeyleri gösterebilirsek. Eğer bu kapıdan kötü durumları doğru şekilde yorumlayarak iletirsek ilgili yerlere, çok daha iyi noktalara gelebiliriz. Bu açıdan Afyonkarahisar’ımıza ve üniversitemize çok daha ciddi katkılarda bulunacağınıza inanıyorum.

İnsan duygusal bir varlıktır. Kötü bir haber bütün motivasyonunuzu bozabiliyor. İyi bir haberse sizi teşvik ediyor. Doğru eleştiriler sizi yönlendiriyor. Böylece hem siz hem de vatandaşlarımız daha mutlu oluyor. Sizin işbirliğiniz bizim için çok önemli. Şimdiye kadar sizden gelen eleştirilerle eğrilerimizi düzelttik. Görevde olduğum sürece de bu çerçevede ilişkimiz devam edecektir. Verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.

Üniversitemizle ve şahsımla ilgili her tür yapıcı ve yol gösterici eleştiriye açık olduğumuzu net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bu konuda tek istirhamım bizimle ilgili haberlerde görüşümüzü almanızdır. Açık yüreklilikle söylüyorum, eğrisiyle doğrusuyla gerekli detayları sizinle paylaşacağımızı ifade etmek istiyorum. Bu konuda her zaman iletişim kanallarımız açıktır. Doğruluğu teyit edilmeden lütfen haber yapılmasın. Çünkü bunlar ilimize ve üniversitemize zarar verebiliyor. Bir yerde eksiğimiz ya da kusurumuz varsa onları bize bildirin, düzeltmeye hazırız. Yol gösterici haberleriniz üniversitemizin gelişmesine katkıda bulunacaktır. İçi doldurulmayan, görüşümüz alınmayan haberlerin doğurabileceği zararlara da dikkatinizi çekmek isterim. Her tür sorunuza kapımız ve telefonlarımız açıktır.”

Basın ile AFSÜ Arasındaki Dayanışma Devam Edecek

Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un ardından kısa bir konuşma yapan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ise AFSÜ yönetimine basınla ilişkilerindeki hassasiyetinden ve Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tertip edilen yemek daveti dolayısıyla teşekkür ederek, basın ile AFSÜ arasındaki dayanışmanın bundan sonra da artarak devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

Yemekli toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un basın mensuplarının üniversitede yürütülen çalışmalar hakkındaki sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.


Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2020
Skip to content