HIZLI ERİŞİM

Afyonkarahisarlı Anneler Yenidoğan Yoğun Bakım Servisimize Tıbbi Cihaz Bağışladı


Sunduğu sağlık hizmetlerinin kalitesini ve niteliğini her geçen gün çeşitlendiren ve güçlendiren AFSÜ’ye, hayırsever Afyonkarahisarlıların ve yerel sivil toplum kuruluşlarının destekleri de sürüyor. Türk Anneler Derneği (TAD) Afyonkarahisar Şubesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Servisimize üç tıbbi cihaz bağışında bulundu.

Cihazların teslimi dolayısıyla AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesindeki Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde düzenlenen basın toplantısında konuşan AFSÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Handan Yıldız, yeni cihazların hizmete girmesiyle Afyonkarahisar’da verilen sağlık hizmeti kalitesinin bir derece daha yükseleceğini söyledi. Doç. Dr. Yıldız şöyle konuştu: “Sağlık hizmeti verebilmek için modern cihazlar çok önemli, uzman ekip ve fiziki imkânların uygun olması çok önemli. Yeni binamıza taşınmakla birlikte bu aşamalardan birisini kaydetmiştik. Hocalarımız zaten alanlarında uzman. Yeni ekipmanlarımızla birlikte Afyonkarahisar’da çocuklarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. Değerli katkılarından dolayı tüm dernek üyelerine teşekkür ediyoruz.”

Faaliyetlerimizi Taçlandırdık

TAD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı Hatice Gök, AFSÜ’ye yaptıkları bağışla, kuruluşunun 25. yılını geride bırakan derneklerinin faaliyetlerini taçlandırdıklarını söyledi. Gök şöyle konuştu: “Kuruluş amacımız olan anne-çocuk sağlığı ve eğitimi doğrultusunda AFSÜ’nün Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin kuruluşundan haberdar olduk. Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ve uzman öğretim üyelerimizi ziyaret ederek yoğun bakım ünitesine biyomedikal cihazların alımında dernek bütçemiz oranında katkı sağlamak istediğimizi ilettik. Bu talebimizi değerlendirdiler, bizi yönlendirdiler ve bugün teslimini gerçekleştirdiğimiz cihazları temin etmemize vesile oldular. Hem kendilerine hem de firma yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yeni Doğan Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Afşin Kundak, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde bütün yeni doğan çocuklarda kullanılabilecek cihazların olduğunu söyledi. Doç. Dr. Kundak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle yoğun bakım ihtiyacı olan hastalarda kullanacağımız daha üst düzey aletlerimiz var. Burada, yenidoğan taraması hastanemizde doğan tüm çocuklara uygulanacak. Eğer burada bir sıkıntı çıkarsa çocuk kardiyoloji doktorumuz bu hastaları erkenden, daha hastalık bulguları oluşmadan değerlendirme imkânına sahip olacaklar.

“Annelerimize teşekkür ediyoruz.”

Diğer aletlerimizin fonksiyonları daha çok yoğun bakımda tedavi gören, ağır hastalık şartlarıyla boğuşan çocuklarımıza yardımcı olacak. Bağışlanan cihazlardan birisi beyin fonksiyonlarını rahatlıkla izleyebileceğimiz bir alet. Diğeri, standart takibin ötesinde, çocukların vücudundaki dolaşımı değerlendirme imkânı veren bir cihaz. Bu aletlerle kan alma işlemlerimiz oldukça azalacak. Solunum cihazındaki hastalara da olabildiğince az giriş yapılmasına yardımcı olacaklar. Hem hastaların hem de hastanenin konforu açısından çok muhteşem bir durum. Annelerimize teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Handan Yıldız, TAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahide Çetinbaş’a teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti.

 


Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2019
Skip to content