HIZLI ERİŞİM

Ağız ve Diş Sağlığı Sorunlarını Önlemek İçin Düzenli Olarak Diş Hekimine Gidilmeli


AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özgür Kanık ile Diş Hekimliği Fakültesi II. Sınıf öğrencileri Melisa Uğurlu ve Ege Özdemir, Afyon Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına konuk oldular. Programda ağız ve diş sağlığı konusunda dikkat edilmesi gereken konularda hem de AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçli davranmadığını belirten Dr. Özgür Kanık, “Genelde son dakika dişimiz ağrıdığında veya rahatsızlık hissettiğimizde diş hekimine gitmeyi alışkanlık edinmişiz. Hâlbuki rutin kontrollerimizi zamanında yaptırmalıyız. Yılda belli aralıklarla bir rahatsızlığımız olmasa da diş hekimine gitmeliyiz.” dedi.

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin her geçen gün geliştiğini kaydeden Dr. Kanık, “Öğrencilerimiz son derece iyi eğitim alıyorlar. Ayrıca bize müracaat eden hastalarımıza da yetişebildiğimiz ölçüde hizmet veriyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde öğrencilerimizin yetişmesiyle sayımız daha da artacak ve böylece hastalarımıza daha fazla personelle eğitim vereceğiz.” diye konuştu.

Afyonkarahisar’ın sıcak ve samimi bir Anadolu şehri olduğunu ve şehrimizde eğitim görmekten mutlu olduklarını belirten AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi II. Sınıf öğrencileri Melisa Uğurlu ve Ege Özdemir ise diş hekimliği bölümüne isteyerek girdiklerini söylediler.


Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2019
Skip to content