HIZLI ERİŞİM

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi World Language Studies Dergisi (Haziran 2023)


Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi bünyesinde yer alan World Language Studies Dergisi (ISSN:2791-7770) 2021 Ocak ayında yayın hayatına başlamıştır. Dergi, elektronik olarak yılda iki defa (Haziran ve Aralık) yayımlanan, hakemli, uluslararası bir dergidir. Dergi Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün akademik makaleleri, makale çevirileri, kitap tanıtımı ve eleştirileri gibi çalışmaları yayımlayarak alana katkı sunmayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır. World Language Studies Dergisi’nde, dünya dilleri, edebiyatları, o dile ait kültürler üzerine yoğunlaşan tarih, dil, edebiyat, sosyoloji, kültür ilişkileri, dil eğitimi ve uygulamalı dilbilim gibi konuların yer aldığı Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün akademik çalışmalara yer verilecektir. Dergimize çeşitli bilimsel araştırma yöntemlerinin uygulandığı makaleler kabul edilmekte ve World Language Studies Dergisi editör kurulu, ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir.

World Language Studies Dergisi çift taraflı kör hakemlik sürecini kullanmaktadır ve inceleme sürecinin tüm basamaklarında yazarlar hakem isimlerini, hakemler de yazar isimlerini bilmemektedir. Açık erişim politikası kapsamında akademik dünyaya katkı verecek olan World Language Studies Dergisi makale kabul ve yayın sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Derginin Haziran 2023 Sayısı için Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün akademik makale, makale çevirileri, kitap tanıtımı ve kitap eleştirileri gibi çalışmalarınızı 15.05.2023 tarihine kadar worldlanguagestudies@asbu.edu.tr mail adresine yollayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye https://wls.asbu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2023