HIZLI ERİŞİM

Atatürk’ü 82. Vefat Yıl Dönümünde Saygıyla Andık


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da ve üniversitemizde gerçekleştirilen törenlerde de saygı ve rahmetle anıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törende yerini alırken, AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesinde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile fakülte dekanları, daire başkanları, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk Anıtına Vali Gökmen Çiçek ve il protokolü tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saatler 09.05’i gösterdiğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu ve gönderdeki bayrağımız yarıya indirildi. Tören, Kamil Miras Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Kadir Ay’ın günün anlamını yansıtan konuşması ve lise öğrencileri Hazal Türkan Alpöz ile Ahmet Erdem Gökçe’nin; Behçet Necatigil’in “Atatürk’ü Duymak” ve Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “10 Kasım’larda Yürümek” adlı şiirlerini okuması ile sona erdi.

AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesi gerçekleştirilen tören, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adem Aslan’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunulan tören, İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.


Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2020
Skip to content