HIZLI ERİŞİM

Avrupa İnovasyon Konseyi Ekosistem Ortaklığı Toplantısına Katıldık


AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) personelimiz “Avrupa İnovasyon Konseyi Ekosistem Ortaklığı: Sinerjileri Keşfetmek” toplantısına katıldı. Çevrim içi toplantıyı farklı ülkelerden 250’ye yakın bilim insanı, girişimci, yatırımcı ve iş insanı takip etti. AFSÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Semiz ve Öğr. Gör. Sevim Aydoğan’ın üniversitemizi temsil ettiği toplantıda Avrupa İnovasyon Konseyi (EIC) hakkında bilgilendirme yapılarak konseyin amaçları ve çalışmaları anlatıldı.

Bilgi ve teknoloji çağında araştırma yapma ve bu araştırmalara destek bulma, yeni teknolojiler üretme ve bunu yatırımcılarla buluşturma noktasında Avrupa İnovasyon Konseyi’nin kapsamının vurgulandığı toplantıda, yetkililer girişimcilik ve yatırımcılık konusunda sahip olduğu bilgileri ve deneyimleri aktarırken, projeler ile ilgili sunumlar yapıldı.

Öğr. Gör. Semiz, gerek fikirlerimizle gerekse çalışmalarımızla Avrupa İnovasyon ağında yer almamız halinde üniversitemizde üretilen yeni fikir ve buluşlar ile daha hızlı ve çok yönlü bir şekilde uluslararası inovasyon ve girişimcilik ekosistemi ile etkileşim kurabilmemizin mümkün olacağını ifade etti.


Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2022