HIZLI ERİŞİM

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerimiz Uyum Eğitimi Aldı


2022 YKS ile AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Beslenme ve Diyetetik Bölümüne yerleşen öğrencilerimize Uyum Eğitimi verildi.

Bölümün normal öğretim programına yönelik A Blok A-112 dersliğinde gerçekleşen eğitimde, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğr. Gör. Rumeysa Balı fakültenin ve bölümün tarihsel sürecini, akademik ve idari yapısını ve bölümün içeriğini anlattı. Öğr. Gör. Balı bölüm müfredatı, laboratuvarlar ve uygulama alanları, diyetisyenlerin görev aldığı kurum ve kuruluşlar ile öğrencilerin bağlı olduğu mevzuat hakkında açıklamalar yaptı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ayberk Zengin’in kütüphane hizmetlerinin kullanımına yönelik bir sunum gerçekleştirdiği eğitimde, Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz da üniversitemizin ve SKS’nin sosyal, sportif ve kültürel etkinlikleri ile öğrenci kulüp ve topluluklarının faaliyetleri konusunda bilgiler aktardı.

Uyum eğitimi; önümüzdeki haftalarda Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, AFSÜ Beslenme Kulübü ve Türkiye Diyetisyenler Derneği sunumları ile devam edecek.


Eklenme Tarihi: 06 Ekim 2022