HIZLI ERİŞİM

Büyük Zafer’in 98. Yılını Coşkuyla Kutluyoruz


Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Büyük Taarruz’un sevk ve idare edildiği büyük zaferin 98. Yılı Afyonkarahisar’da da kutlanıyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında sınırlı katılımla gerçekleştirilen törenlere Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, Gültekin Uysal, Burcu Köksal, Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, askeri ve mülki erkân katıldı.

Zafer Haftası kutlama programı kapsamında ilk tören Gazi Mustafa Kemal ve kahraman Türk Ordusu’nun ulusun kaderini sırtlanıp çıktıkları Kocatepe’de yapıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde saygı atışı yapıldı. İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağının göndere çekilmesi ile buradaki tören sona erdi.

Başkomutanlık Karargâhı’nın bulunduğu Kocatepe’ye tek geçit yeri olan Kalecik ve Kurtkaya bölgelerini canları pahasına savunan ve düşmana geçit vermeyerek şehit düşen Yzb. Agâh Efendi, 100 Mehmetçik ve Üsteğmen Feyzullah’ın anısına yapılan Yzb. Agâh Efendi Şehitliği’nde ve Büyük Taarruz Şehitliği’nde de tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulan ve saygı atışı yapılan törenlerde İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile birlikte aziz şehitlerimiz için dualar edilen törenlerde Vali Çiçek ve protokol üyeleri şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek, karanfiller bıraktı.

Protokolden AFSÜ’ye Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Zafer Haftası programlarının ardından Afyonkarahisar protokolünü makamında misafir etti. Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in hazır bulunduğu ziyarette Rektörümüz AFSÜ’de yürütülen eğitim ve sağlık çalışmaları hakkında vali Gökmen Çiçek’e ve diğer protokol üyelerine bilgiler verdi. Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından son buldu.

 


Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2020
Skip to content