HIZLI ERİŞİM

Çevrim İçi Seminerde Spor Hekimliği ve Spor Yaralanmaları Anlatıldı


AFSA Spor Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte, spor hekimliği hakkında bilgi paylaşıldı. Tıp Fakültesi öğrencilerinin bir uzmanlık alanı olarak spor hekimliği konusunda merak ettikleri soruların cevaplandırılması ve sık görülen spor yaralanmalarına müdahale yöntemleri hakkında bilgi edinmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Şekir öğrencilerimizle buluştu.

Etkinlikteki sunumunun ilk kısmında spor hekimliği nedir, eğitim süreci nasıldır, TUS’da puanı nerededir, hangi üniversitelerde spor hekimliği uzmanlığı yapılabilir gibi konularda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Şekir, ikinci kısmında ise sıkça karşılaşılan spor yaralanmalarına dair bilgilendirme yaptı. Yaralanmaya nelerin sebep olabileceği, tedavisi ve dikkat edilmesi gereken hususlardan bahseden Prof. Dr. Şekir, spor hekimliği yaptığı süreçteki tecrübelerini aktardı.

Soru cevap kısmından sonra etkinlik, Kahoot! programı üzerinden gerçekleştirilen eğlenceli bir bilgi yarışması ile sona erdi.


Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2021
Skip to content