HIZLI ERİŞİM

Cumhuriyetimizin 99. Yılı Coşkuyla Kutladık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümü dolayısıyla ilimizde düzenlenen kutlama programlarına katıldı.

28 Ekim 2022 Cuma 14.00’da Kocatepe Parkı Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ve 21 pare top atışı ile başlayan kutlamalar, 29 Ekim 2022 Cumartesi Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. Aynı gün “Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri” adlı fotoğraf sergisinin açılışı ve gezilmesinin ardından Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Törende konuşmalar ve halk oyunları gösterilerinin yanı sıra “Büyük Taarruz’un 100. Yılında Cumhuriyet” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Prof. Dr. Okumuş, Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen kabul törenine de katıldı. Milletvekili Yurdunuseven, Belediye Başkanı Zeybek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alp, İl Emniyet Müdürü Temiz, Jandarma Albay Kırgel, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş ile kurum müdürlerinin hazır bulunduğu törende konuşan Vali Yiğitbaşı; “Canla başla kurduğumuz cumhuriyetimiz, Türk milletinin bin yıldır üzerinde yaşadığı topraklarda varlığını devam ettirme iradesinin de adıdır.” diye konuştu.


Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2022