HIZLI ERİŞİM

Değerli Eğitimcilerimizin Öğretmenler Gününü Kutladık


ASFÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı. Kocatepe Parkı Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni ile başlayan ve Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam eden kutlama programında Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve Mehmet Taytak ile İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, , İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında emekli öğretmenler adına Havva Öz ve ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın günün anlamına ilişkin birer konuşma yaptı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Melike Karademir’in şiir dinletisiyle devam eden programda Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi büyük alkış aldı.

Mesleğe yeni adım atan öğretmenlerin “Öğretmenliğe Giriş Andı” okuduğu programda, şair İhsan Akbel’in şiir dinletisinin akabinde vatandaşın gözünde öğretmen ve öğretmenlik mesleği konulu kısa film gösterimi yapıldı. Kutlama programı, Vali Tutulmaz ve protokol üyeleri tarafından görev sürelerini tamamlayan ve emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi ile yarışmalar ve diğer etkinliklerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.


Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2019
Skip to content