HIZLI ERİŞİM

Eczacılık Fakültesi Öğrencilerimizin Projeleri TÜBİTAK Desteği Aldı


Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin yürüteceği yedi proje, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/1 dönemi kapsamında kabul aldı.

Proje yürütücülüğünü Havanur Çeçen’in üstlendiği ve Zeynep Dila Akyıl’ın da proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “Ononis Spinosa Subsp. Leiosperma Bitkisi Üzerine Fitokimyasal Bir Çalışma” başlıklı proje ile yürütücülüğünü Aslı İnce’nin üstlendiği ve Sümeyra Şık’ın proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “Farklı Özütleme Tekniklerinin Onosma Erzincanica Bitkisinin Fitokimyasal İçeriğine Etkisinin Belirlenmesi” başlıklı proje, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü’nün danışmanlığında gerçekleştirilecek.

Proje yürütücülüğünü Şerife Nur Durmuş’un üstlendiği ve Saniye Özdemir’in de proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “Cistus Creticus Bitki Ekstraktları Kullanılarak Katı Lipid Nanopartiküllerin (KLN) Elde Edilmesi ve Antimikrobiyal Etkinliklerinin Araştırılması” başlıklı proje ise Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş’un danışmanlığında tamamlanacak.

Proje yürütücülüğünü Ömer Faruk Tekin’in üstlendiği ve Esra Koçal’ın da proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “Nepafenak İlaç Etken Maddesinin Tayini için Moleküler Baskılanmış Polimer Esaslı Nanosensörlerin Geliştirilmesi ve Analitik Uygulaması”, proje yürütücülüğünü İrem Dinçer’in yapacağı ve Muhammet Melik Erdoğan’ın da proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “Rifaximin Tayini için Polimer Bazlı Nanosensörlerin Geliştirilmesi” ve proje yürütücülüğünü Sena Nur Özdemir’in yapacağı “Ultrasonik Kimyasal Püskürtme Tekniği ile Üretilen ZnO Filmlerin Pestisit Giderimindeki Fotokatalitik Potansiyelinin Araştırılması” başlıklı projelerin danışmanlığı Temel Eczacılık Bilimleri Bölümünden Doç. Dr. Ersin Demir tarafından yapılacak.

Proje yürütücülüğünü Zehra İrem Dede’nin üstlendiği ve Sema Nur Aydoğan’ın da proje ortağı olarak katkı sağlayacağı “A549 Hücre Serisinde Kurkumin ve Piperin Uygulamasının Endoplazmik Retikulum Stresi Belirteçlerinden Grp78 ve Casp12 Genlerinin mRNA Ekspresyon Seviyesi Üzerine Etkisi” başlıklı projenin danışmanlığını ise Temel Eczacılık Bilimleri Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Nilay İşitez üstlenecek.

Projeleri kabul edilen öğrencilerimize ve danışmanlık yapacak öğretim üyelerimize başarılar dileriz.


Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2022
Skip to content