HIZLI ERİŞİM

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 83. Vefat Yıl Dönümünde Özlemle Andık


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Afyonkarahisar kent merkezinde ve AFSÜ’de gerçekleştirilen törenlerde saygı ve özlemle anıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törende yerini alırken, AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesi Atatürk Anıtı Önünde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümit Dündar ve Prof. Dr. Adem Aslan ile fakülte dekanları, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar’ın Atatürk Anıtına rektörlük adına çelenk sunmasıyla başlayan AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesindeki tören, Türkiye genelinde olduğu gibi 09.05’te başlayan iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Vali Gökmen Çiçek ve il protokolü tarafından Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan anma töreninde, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu ve gönderdeki bayraklar yarıya indirildi.

Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törene İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, daire müdürleri, askeri erkân, parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2021
Skip to content