HIZLI ERİŞİM

Gazilerimizi ve Şehit Yakınlarımızı Övünç Günlerinde Yalnız Bırakmadık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adem Arslan, Gaziler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’da düzenlenen programlara katıldılar.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Arslan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde, Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen Gazilere ve Şehit Yakınlarına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde hazır bulunurken, Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş da Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törene Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, gaziler, askeri erkân ve bazı kurum müdürleri ile birlikte iştirak etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde düzenlenen törende; Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayp Özdemir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Emre Öztürk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, gaziler ve şehit yakınları hazır bulundu.

Vali Vekili Dr. Boztepe’nin, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, Şehit J. Uzm. Çvş. Ramazan Bağlan ve Şehit J. Uzm. Çvş. Turgay Uğantaş’ın aileleri ile Malul Gazi J. Uzm. Onb. Serdar Aladaş ve Malul Gazi J. Uzm. Çvş. Nuri Karakaş’a devlet övünç madalyası ve beratı tevcih edildi.

Kocatepe Parkı’nda düzenlenen törende Afyonkarahisar Valiliği, İkmal ve Garnizon Komutanlığı, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Mücahit Yusuf Aytaç Hürkal bir konuşma yaptı.

Gaziler Günü dolayısıyla Gedik Ahmet Paşa Camiinde ebediyete irtihal eden şehitlerimiz ve gazilerimizin ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerif okutularak, dualar edildi.


Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2020
Skip to content