HIZLI ERİŞİM

Genç Kızılay Topluluğumuz Faaliyetlerine Devam Ediyor


AFSÜ Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu 2022-2023 Akademik Yılı başlangıcından itibaren hem öğrencilerimize hem de vatandaşlarımıza yönelik çeşitli faaliyetlerde bulundu.

Topluluk üyesi öğrencilerimiz, dönem başından itibaren çeşitli etkinliklerle sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştirdi.

AFSÜ’yü kazanarak Afyonkarahisar’a gelen öğrencilerimizi otogarda karşılayan topluluk üyesi öğrencilerimiz üniversitemizi ve ilimizi tanıttı. Zafer Sağlık Külliyesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında 237 ünite kan bağışı toplayarak topluluk üyesi öğrencilerimiz, bağışçılarımızla birlikte 711 kişiye umut oldu. Ayrıca yapılan bağışlarla doğaya 237 yeni fidan kazandırıldı.

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğinde hizmet almakta olan çocuklarımızla balon boyama etkinliği gerçekleştiren topluluk üyesi öğrencilerimiz hasta ve hasta yakınlarına çorba ikram etti. Çocuklarımız ve aileleri gönüllülerimize teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Bu etkinliklerin yanı sıra gönüllülerimiz, Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi ile iş birliği içinde kullanılmamış giysi, ayakkabı gibi eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak AFSÜ Butik projesinde de aktif olarak görev almaya devam ediyor.


Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2022