HIZLI ERİŞİM

Hastanemize ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi’ Unvanı Verildi


AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Sağlık Bakanlığınca yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi” unvanı almaya hak kazandı.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi” plaketi, Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, SUAM Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Aydın Balcı, Başmüdür Hatip Aydın, Başhemşire Muharrem Berk, Hastane Müdürü İbrahim Türk, Hastane Müdür Yardımcısı Serhan Toy, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Afşin Kundak ve Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez ile anabilim dalı asistanları, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Nurgül Gümüş ve bölüm hemşirelerinin katılımıyla Yenidoğan Yoğun Bakım Servisine asıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş bebek dostu yenidoğan yoğun bakım çalışmalarında emeği geçen personelimize özverili ve başarılı çalışmalarından ve bu unvanı hastanemize kazandırmalarından dolayı teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2022