HIZLI ERİŞİM

İŞKUR Kampüs Protokolü İmzalandı


Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Afyonkarahisar İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen “İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu” toplantısına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü”ne imza attı.

Prof. Dr. Okumuş, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile kurum temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrası, İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya ile Kampüs İş Birliği Protokolünü imzaladı.

Üniversitemizde oluşturulacak İŞKUR birimlerindeki danışmanlar aracılığıyla işgücü piyasası, iş arama becerileri, görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak protokol ile öğrencilerimizin teorik bilgilerinin uygulama ile geliştirilmesine yardımcı olan “İşbaşı Eğitim Programı” gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine de yardımcı olunması amaçlanıyor.

Bir yıl süre ile geçerli protokolün imzalanmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş ile birlikte İŞKUR İl Müdürü Karakaya’dan İş Kulübü hakkında bilgi aldı.


Eklenme Tarihi: 01 Şubat 2023