HIZLI ERİŞİM

Journal of Data Applications – JODA


Journal of Data Applications, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü bünyesinde elektronik olarak Nisan ve Ekim aylarında yılda iki kez yayınlanan, açık
erişimli, uluslararası hakemli bilimsel bir dergidir.Dergi çift-kör hakemlik sürecini takip etmektedir. Derginin yayın dili İngilizce olup, dergiye gönderilen makaleler için herhangi bir işlem veya yayın ücreti talep edilmemektedir.

Journal of Data Applications, istatistik, yapay zeka, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve veri madenciliği uygulamalarına odaklanarak veri toplama, depolama, iletme, ön-işleme, veri analizi, veri görselleştirme ve yorumlama hakkında özgün araştırma makalelerini, derlemeleri ve raporları yayınlamaktadır.

Journal of Data Applications bilgi getirimi ve çıkarımı, kümeleme, tahmin ve öngörü uygulamaları, karar destek sistemleri, öneri sistemleri, görüntü, ses ve örüntü tanıma ve işleme, doğal dil işleme, sinyal işleme, bilgisayarlı görü, büyük veri işleme, zaman serisi analizi, duygu analizi, sosyal medya analizi, sahtecilik ve anomali tespiti gibi alanlarda tüm disiplinlerden çeşitli uygulamalı çalışmalara yer vermektedir. Dergi iletişim adresi joda@istanbul.edu.tr olup, tüm sorular bu adrese iletilebilmektedir.

 

 


Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2022