HIZLI ERİŞİM

Kadir Has Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanında Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi


15-16 Aralık 2022 tarihlerinde, TÜBİTAK 2237 – B Proje Eğitimi Etkinlikleri Desteği ile Kadir Has Üniversitesi tarafından Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanında Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi gerçekleştirilecektir.

Eğitim programı kapsamında araştırmacıların, TÜBİTAK’ın ulusal proje çağrılarına (1001, 1003, 1005, 3501 gibi) yönelik genel bilgilendirme ve TÜBİTAK 3005 – Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Yenilikçi Çözümler Araştırma Projeleri Destekleme Programı’nın genel yaklaşımı üzerinde durulacaktır. Proje yürütme deneyimi bulunan hocalarımız tarafından deneyim paylaşımı yapılacak ve katılımcıların Sosyal ve Beşeri bilimlere yönelik özgün araştırma soruları bulma, teorik çerçeve oluşturma, uygun araştırma tasarımı ve yöntemini seçme, bütçeleme ve proje yönetimi kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlanacaktır. Uygulamalı olarak proje formları üzerinden ilgili bölümlerin nasıl doldurulması gerektiğine dair deneyim paylaşımı yapılarak katılımcıların proje öneri taslaklarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Eğitim fiziki olarak Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda gerçekleştirilecek olup, Zoom üzerinden online olarak takip edilebilecektir.

Katılmayı arzu eden araştırmacıların 12 Aralık 2022 Pazartesi gününe kadar kayıt formunu doldurması önemle rica olunur.

Kayıt için:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJSA3aI3SEWmuZVCAbdBY1l8DtXuoJjqpO7YgLzkFz7mDpQ/viewform?usp=sf_link


Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2022